Działa tylko w IE - sorry!    
     

Spacerkiem po Moskwie

mgr Alina Mikołajczyk


Konspekt lekcji z języka rosyjskiego

Temat: "Spacerkiem po Moskwie"

Cel ogólny:

  • zapoznanie się z historią, zabytkami i współczesnością miasta Moskwa

Cele operacyjne:

  • uczeń potrafi wybrać odpowiednie strony w Internecie
  • wyszukuje odpowiednie informacje, dokonuje ich analiz
  • zapamiętuje najważniejsze fakty dotyczące historii, zabytków i czasów współczesnych miasta
  • opowiada o wynikach poszukiwań

Metody:

  • praca z komputerem,
  • wypełnianie karty pracy,
  • krótkie sprawozdanie z wyników pracy,
  • ewaluacja - profil biegunowy

Formy pracy:

  • indywidualna

Środki dydaktyczne:

  • komputer,
  • karta pracy

Przebieg lekcji

  1. Czynności organizacyjne.
     
  2. Zapoznanie z tematem i spodziewanymi osiągnięciami uczniów.
     
  3. Rozdanie uczniom kart pracy i poinstruowanie o sposobie ich wypełniania.
     
  4. Zapoznanie się uczniów z pytaniami zawartymi w karcie pracy:
    • Moskwa to stolica ...
    • Geograficzne położenie miasta
    • Nad jaką rzeką leży Moskwa
    • Kto założył miasto
    • W którym roku
    • Co przedstawia herb Moskwy
    • Jak nazywa się najstarsza część Moskwy (warownia)
    • Jakiego jest kształtu i czym jest otoczona
    • Jaki plac znajduje się obok warowni
    • Jaki grób znajduje się w Parku Alexandryjskim
    • Co warto obejrzeć w najstarszej części miasta
    • Jakie poznałeś słynne muzeum (galerię)
    • Który z teatrów moskiewskich jest znany na całym świecie
    • Podaj liczbę mieszkańców miasta (w przybliżeniu), o czym świadczy ta liczba
    • Co możesz powiedzieć o współczesnej Moskwie

     
  5. Uczniowie wypełniają karty pracy.
     
  6. Nauczyciel sprawdza poprawność merytoryczną i językową.
     
  7. Uczniowie prezentują wyniki swojej pracy.
    • wypowiedź
    • dyskusja

     
  8. Podsumowanie pracy.
     
  9. Ankieta ewaluacyjna

Karta pracy

Temat: "Spacerkiem po Moskwie"

Ankieta ewaluacyjna